Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 3

AnasayfaSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Yagmur Yagiyor Ve Sen Yoksun...

YazarMesaj
Asİ_kIsS
Bağımlı
Bağımlı

Kadın
Takım :

MesajKonu: Yagmur Yagiyor Ve Sen Yoksun...   Salı Tem. 29, 2008 5:39 pm

Yağmur yağıyor! Hem de sağanak halinde! ..*

* “-utangaç suların sırdaşı oldum/ yüreğim üşüyor, ömrüm firari-” Ama sen yoksun! .. *

*Belki de insanların en duygusal olduğu, yalan söylemediği, sevdâlı gözlerin sislenip birer cigara yaktığı, sevginin; **kitaplar arasındaki kurutulmuş güllerden kurtulup sessiz bir ceylan gibi yüreklere girdiği ve yalnızlıkların ilk karanfil yaprağında büyüdüğü, çoğu kez de hüzünle birlikte sessizlik içinde yaşanan bir andır bu...*

*Fakat kimsecikler farkına varmaz bile... Olsa olsa ancak şairler hatırlar yağmur kokan bir sabaha karşı camlarını açtıklarını.*

* Havada asılı kalmış bir bulutu, bir kuşun titreyerek uçtuğunu, gül yaprakları üzerinde tomur tomur gülümseyen şebnemleri, yalan yeminlerin şâhidi papatyaların göz yaşlarıyla ıslandığını ancak şâirler hisseder... *

*“Ve bütün bunlar; aşkın güzelliğiyledir! ” derler! ..
Yağmur yağıyor! Hem de sağanak hâlinde! ..*

* “-utangaç suların sırdaşı oldum/ yüreğim üşüyor,ömrüm firâri-” Yağıyor işte; *

*korkarak, yavaş sesle... Hatta bazen cesaretleniyor benim gibi, ve hışımla vuruyor camlara... *

*Sonra yine ürkek! İhanet edercesine... Offf serçeeee! ...
Yağmur yağıyor! Fısıltıyla, nazla... Bir eski hikayenin sonunu getirircesine... İnsanlar bilmiyor bu hikâyeyi, gökyüzü dilsiz! ..*

*Hava da anlaşılamamanın verdiği kahrolası hüzün... Ah şu esrik bulutlarda geçmese gözlerimden, derken...
Yağmur yağıyor işte “ömrüm firârî” makamında... “Yüreğim üşüyor..! ” Ve ben bu gecenin 25.saatlerinde “utangaç sırların sırdaşı” oluyorum cân! ..
Yağmur yağıyor diyorum, duymuyor musun? ! .. Ve sen yoksun! .. Yağmur*
Kullanıcı profilini gör

Yagmur Yagiyor Ve Sen Yoksun...
1 sayfadaki 1 sayfası